FANDOM


Efekt: Sojusznicy to osoby, które są gotowe od czasu do czasu pomóc Twojej postaci. Mogą być wspólnikami, znajomymi, lub mieć u Ciebie jakiś dług. Każde wykupienie tego Atutu wiąże się z określonym typem sojuszników – organizacji, społeczności lub kręgu. Przykładami mogą być policja, ratusz, banki. Ten Atut można wykupić wiele razy, za każdym razem przypisując go do innej grupy.

Kropki oznaczają, jak duży wpływ masz wśród danej grupy. Jedna kropka oznacza, że może wymigać się od mandatu za złe parkowanie lub rzucenie okiem na artykuł przed jego publikacją. Trzy kropki to większych rozmiarów przysługi, w ratuszu może „zgubić się” pozwolenie na budowę. Pięć kropek pozwala na manipulację akcjami na Wall Street lub załatwienie odpowiedzi na bardzo ważny egzamin.

Przysługi, które dani sojusznicy są w stanie spełnić, zależą od samych sojuszników. Diler nie pomoże zbyt wiele przy problemach biurokratycznych, ale załatwienie określonego narkotyku leży w jego gestii.

Narrator może uznać, że sojusznik odmawia pomocy. W niepewnych przypadkach konieczny może być rzut na Manipulację + Perswazję, z bonusem równym liczbie kropek w Atucie Sojusznicy. Jeśli prośba dotyczy czegoś w mocy Sojusznika, rzut nie jest obarczany żadną karą. Jeśli może sprowadzić to na niego kłopoty, kara rośnie do -3, a jeśli jest to niebezpieczne i może go zabić, nawet do -5.

Nie jest wymagana znajomość konkretnych osób, możesz po prostu znać grupę reporterów. Musisz jednak uzasadnić, skąd ich znasz, i dlaczego mieliby Ci pomagać.

Wada: Sojusznicy to postacie z własnymi życiami, planami i problemami, i jeśli prosisz ich o pomoc, spodziewaj się, że kiedyś będziesz musiał się zrewanżować.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.