FANDOM


Efekt: Twoja postać ma asystenta, pomocnika albo sługę na którego może liczyć. Musisz określić, w jaki sposób pozyskałeś tego towarzysza. Być może płacisz mu tak dużo, że kupiłeś sobie jego niekwestionowaną lojalność. Być może zawdzięcza życie Tobie lub Twoim przodkom. Może szantażujesz go w jakiś sposób. Tak czy inaczej wypełnia niemal każde Twoje polecenie bez oporów.

Ten towarzysz może być wykorzystany do wielu celów. Ochroniarz bez wahania skrzywdzi inne osoby. Dzieciak z ulicy zapewni kilka informacji lub kontaków. Jednak jeśli nie kontrolujesz jego umysłu, nie zrobi rzeczy, które będą dla niego niebezpieczne, lub które kłócą się z jego osobistym kodeksem. Wraz z Narratorem powinieneś określić charakter towarzysza i stworzyć jego kartę postaci.

Każde wykupienie tego Atutu oznacza kolejnego towarzysza, a liczba kropek oznacza jego umiejętności lub możliwości. Jedna kropka oznacza dziecko lub szaleńca z ograniczonymi możliwościami i pomyślunkiem. Dwie kropki to zwyczajna osoba (dwie kropki w Atrybutach i Umiejętnościach). Trzy to ktoś ponadprzeciętny (posiada trzy lub cztery cechy z trzema kropkami). Cztery sugerują kogoś cenionego i niezastąpionego (kilka cech ma cztery kropki), Towarzysz na pięć kropek to zaś ktoś absolutnie wyjątkowy (kilka cech z pięcioma kropkami, wiele z czteroma), lub ktoś z nadnaturalnymi zdolnościami.

Towarzysz tym się różni od Sojusznika, że nie wymaga rzutu na przekonanie go do pomocy. Wykonuje polecenia, chyba że zachodzą jakieś ekstremalne okoliczności.

Kara: Jeśli Towarzysz zostanie ranny, musi wykurować się zanim będzie mógł znów działać. Jeśli zginie, jest stracony na zawsze, chyba że w grę wchodzą kwestie nadnaturalne. Jeśli zmuszany jest do działania wbrew swoim zasadom, może Cię opuścić, tymczasowo lub na stałe. Jeśli utracisz Towarzysza, Punkty Doświadczenia na niego wydane są tracone.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.