FANDOM


ZWOJE CIAŁA Edit

3690060-obraz-zdzislawa-beksinskiego

[Coil of Flesh]

Ciało wampira nie jest w stanie wykonywać niektórych z najbardziej podstawowych funkcji , jakie pełniło za życia– oddychania, rumienienia się, pocenia – bez okupienia tego Punktami Krwi. Zwoje Ciała przywracają pewną kontrolę Spokrewnionemu nad jego ciałem, tak by mógł swobodnie upodobnić się do śmiertelnika i przypomnieć sobie jak to kiedyś było. Przebywając wśród żywych, Spokrewniony ma możliwość lepszego analizowania zmian i procesów z nimi związanych, może mieć dostęp do obiektów badawczych, które byłyby poza jego zasięgiem w innym wypadku.

Pierwszy  poziom: Przebudzenie człowieka Edit

Siła Krwi [Blood Potency] postaci jest uważana za o dwie kropki niższą, kiedy liczona jest długość Snu [Torpor] i określany jest poziom Siły Krwi Spokrewnionego, który pragnie go przedwcześnie obudzić.

[Larp: Dodatkowo Rumieniec Życia [Blush of Life] na początku LARP’a nie wymaga straty Punktu Krwi].

Drugi poziom: Smak życia Edit

Za jeden Punkt Krwi postać jest w stanie uaktywnić Rumieniec Życia i ma możliwość spożywania pokarmu przez jedną scenę. Tak długo, jak jedzenie znajduje się w żołądku, Smok nie ma dodatkowych kar w rzutach przeciwko testom szału opartych na głodzie.

Trzeci poziom: Twarz człowieka Edit

Przy spaleniu jednego Punktu Krwi na dobę, włosy i paznokcie Smoka mogą rosnąć. Jest to dodatkowy Punkt Krwi oprócz tego płaconego za przebudzenie. Postać może także zdecydować czy wyjdzie wyraźna czy zamazana na zdjęciach i nagraniach, bez dodatkowej utraty Siły Woli. Wyraźne zdjęcia utrzymują się przez ilość miesięcy równą 12- poziom Siły Krwi Spokrewnionego. Jeżeli zdjęcie ma pozostać wyraźne na stałe nadal należy spalić punkt Siły Woli.

Czwarty poziom: Skaleczenia życia Edit

Ten poziom istnieje tylko w teorii. Ordo Dracul nie posiada konkretnych dowodów jego istnienia (albo przynajmniej nie zostało to rozpowszechnione całemu zgromadzeniu). To zależy od MG czy ta moc jest możliwa do uzyskania w grze.

Ciało Spokrewnionego jest w stanie leczyć  obrażenia obuchowe [bashing damage] na dokładnie takiej zasadzie jak śmiertelni: Jeden punkt obrażeń obuchowych na każde 15 minut. Jednak nie może dojść do tego typu leczenia, jeżeli postać ma jakąkolwiek ‘agrafkę’.

(Ordo Dracul – strona 175)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.