FANDOM


ZWOJE KRWI Edit

Zwoje Krwi
[Coils of Blood]

Wampiry muszą się żywić krwią żywych by przetrwać, jedynie najsłabsi z Spokrewnionych potrafią czerpać pożywienie z krwi zwierząt. Zwoje Krwi dążą do zniesienia tego wymogu, pozwalając by Spokrewniony karmił się na swoich własnych warunkach i nie był niewolnikiem głodu.

Pierwszy poziom: Krew sączy się powoli Edit

Ciało Smoka nie wymaga aż tyle Krwi by się ożywić co innych, mniej oświeconych Spokrewnionych. Gracz musi wydać tylko 1 Punkt Krwi [Vitae] by się obudzić na ilość nocy równych jego Determinacji [Resolve]. Więc Spokrewniony z Determinacją na 2 traci Punkt Krwi co drugą noc.

[LARP: Dodatkowo, na początku LARP’a, Smok po wylosowaniu parzystej karty otrzymuje pełną pulę Punktów Krwi lub przy nieparzystej – połowę.]

Drugi poziom: Krew z bestii Edit

Niezależnie od poziomu Siły Krwi [Blood Potency] wampira, może pożywiać się na zwierzętach i ludziach.

Trzeci poziom: Przenikliwa krew Edit

Postać zyskuje 3 Punkty Krwi za każde 2 zabrane od człowieka i otrzymuje podwójne Punkty Krwi od Spokrewnionych i innych Supernaturalnych.

Czwarty poziom: Osierocona krew Edit

Ten poziom istnieje tylko w teorii. Ordo Dracul nie posiada konkretnych dowodów na jego istnienia (albo przynajmniej nie zostało to rozpowszechnione całemu zgromadzeniu). To zależy od MG czy ta moc jest możliwa do uzyskania w grze.

Spokrewniony staje się odporny na działanie Więzów Krwi. Żaden Wampir nie uzyskuje premii opartych na Więzach Krwi by wpływać na Smoka, jednak on zachowuje plusy gdy wpływa na Spokrewnionego z tą samą mocą. Smok może zadecydować by jego krew była „czytana” jak krew dowolnego klanu, którego krwi próbował, albo jako krew bez przynależności klanowej. Postać może nadal rozpoznawać rodzaj krwi innych, jak zwykle.

(Wampir: Reqiem – strona 149)